Üretim ve Kalite

Üretim Tesisi

Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Sofaş Süt Ürünleri Fabrikası, 5.100 m²’si kapalı olmak üzere 14.500 m² alana kurulu modern ve hijyenik tesislerde 80 kişilik çalışan kadrosu ve günlük 180 ton süt işleme kapasitesiyle hizmet vermektedir.

5100 m²

Kapalı Alan

80+ Çalışan

80 Kişilik Çalışan Kadrosu

180 Ton

Günlük Süt İşleme Kapasitesi

Süt Alım ve Üretim Süreci

Kaliteli ham maddeden kaliteli ürün üretilir.

Sütlerimizi ineklerin iyi beslenme, barınma ve hijyen koşullarına sahip olduğu Uşak ve Denizli yörelerindeki çiftliklerden yerinde analizlerle alıyor, soğutmalı araçlarımızla soğuk zinciri koruyarak fabrikamıza ulaştırıyoruz.

Sofaş Süt Ürünleri Fabrikası’na ulaşan çiğ sütler, modern cihazlarla donatılmış laboratuvarlarımızda tecrübeli gıda mühendislerimizce incelenerek detaylı analizlere tabii tutuluyor. Testlerden başarıyla geçen sütler otomasyon bölümüne alınıyor. Böylece üretim sürecine ilk adım atılıyor.

Bu bölümde doğallığını ve besleyici özelliklerini koruyarak tam otomatik cihazlarla pastörize edilen sütler, gıdaya uygun kapalı hatlarla üretim bölümlerine sevk ediliyor.

Deneyimli gıda mühendislerimizin gözetiminde, tecrübeli ustalarımızın emeğiyle ürettiğimiz Sofaş lezzetlerini soğuk hava depolarında muhafaza ediyor; soğutmalı araçlarla soğuk zincir korunarak sizlere ulaştırıyoruz.

3 Laboratuvar

Süt Alım, Mikrobiyoloji ve Son Kontrol olmak üzere 3 laboratuvarda kalite kontrolleri yapılmaktadır.

4 Soğuk Hava Deposu

Tesisimiz içerisinde 4 soğuk hava deposu, 4 hızlı soğutma odası ve 4 inkübasyon odası bulunmaktadır.

Kalite Standartları

Lezzet, sağlık ve hijyeni temel alan üretim prensiplerimiz sayesinde kalitemiz, ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000: 2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001: 2015 Çevre Yönetim Sistemi sertifikaları ile tescillenmiştir.

ISO 9001: 2015
Kalite Yönetim Sistemi

ISO 22000: 2018
Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 14001: 2015
Çevre Yönetim Sistemi

Dünya Helal Birliği
Helal Gıda Sertifikası

COVID-19 Bilgilendirme

Değerli Müşterilerimiz,
Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Covid-19 virüsü, ülkemizde de görülmeye başlamıştır. Bu bağlamda Sofaş ailesi olarak, hem siz değerli müşterilerimizi hem de çalışanlarımızı korumak için bir dizi önlem almaktayız. Ülkemizin salgınla mücadelesini tüm kalbimizle destekliyor ve bütün imkanlarımızla mücadeleye katılıyoruz.

– Fabrika girişinde, temassız ateşölçer ile vücut ısısı kontrolü yapılmaktadır.
– Üretim ve idari binaya ziyaretçi kabul edilmemektedir.
– Acil ya da gerekli bir ziyaret kabul edileceği zaman ziyaret formu doldurulmakta, dezenfeksiyon uygulaması yapılmakta, vücut ısısı ve HES Kodu kontrol edilmektedir.
– Son 14 günde yurt dışı ziyaretinde bulunmuş, 38 derece ve üzeri ateşi bulunan, gripal belirtiler gösteren hiçbir ziyaret kabul edilmemektedir.
– Tüm çalışanlarımız eldiven, bone, maske ve dezenfektan kullanmaktadır.
– Üretim bölümü günlük olarak dezenfekte edilmektedir.
– Personel servislerinde gerekli önlemler alınmaktadır.